A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kutya. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kutya. Összes bejegyzés megjelenítése

2021. október 16., szombat

Álom

Álmomban gyerekkorom házának kertjéből jöttem ki éppen a lépcsőkön, egy fák alkotta alagúton keresztül. Bal oldalon előttem egy fura alak ült, akiről tudtam, hogy az egyik diákom. Kezével határozott mozdulatokat tett, én pedig  váratlanul hatalmasat szaltóztam a levegőben. Leültem és odajött hozzám a diákom is. Valahogy éreztem, hogy nincs egyedül, többen is voltak, fekete ruhában, arcukra fehér jelek voltak festve, olyanok voltak, mint a túlvilági szellemek. Megkérdeztem tőlük, hogy "Ugye ti irányítottátok a szaltómat a kezetekkel?" Erősen csodálkoztak ezen, majd egyszer csak előttem ült egy kutya. Szőr nélküli, foltos jószág volt, és akkor puhán és finoman megérintett a bal lábával, és én a szemébe néztem és döbbentem kiabáltam: hiszen ez a Dézi! Sírtam és öleltem, s az érzés annyira erős volt, nem lehetett elviselni, és ebben a pillanatban felébredtem. 





2020. november 1., vasárnap

Kutyák és gombák

Barátnőm javasoltára 12 láb indult az erdőbe kirándulni, és tényleg jól esett. Először csak szemerkélt, éppen csak hogy éreztük a cseppeket a bőrünkön. Nem is vettünk esőköpenyt, aztán a víz szép lassan és észrevétlenül beszivárgott a ruhák pórusain.  

No de haladjunk szépen, sorban: 

Tavasszal már jártam a Burok-völgyben, s mindenképp szerettem volna látni ősszel is, így újra leparkoltunk Bakonykuti végén és nekivágtunk előbb a kék, majd a piros jelzésnek. 

A derékig érő aljnövéznyettel szegélyezte út pedig alulról támadott alattomosan, és perceken belül csurom vizesre áztatta a nadrágunkat. A kutyák bundájáról már nem is beszélve. 

A szurdok  gyönyörű, és ennyi hideg eső után tele volt a fák alja sárga falevéllel és gombával. A legkülönfélébb formájú, méretű színű és illatú gombákkal találkoztunk és örömmel jelenthetem, hogy szinte az összeset lefényképeztünk. A másik jó hír, hogy nem osztom meg az össze képet...

A kuyták kezdetben vidáman szaladgáltak, majd egyre türelmetlenebbül szagolgatták a gombákat: Mi van ezeken ennyi néznivaló? 

Sári ellenőrizte az illatokat...
Mondjuk tuti előbb végeztünk volna, ha nem segítenek! Mindig a leglehetetlenebb helyeken és időpontokban  tudtak felbukkanni a látószögben!

Minden az arcára van írva!

harkály tintagomba

Itt épp "elfolyik a tinta"




Végül alig 4 km után a kiszáradt vízesés szikláin felmásztunk, a meredek hegyoldalon felkapaszkodtunk a gerincre és visszafelé vettük az irányt. 

A sziklák nagyon csúsztak

Végső fotó a fák közül


És végül  a legjellemzőbb kép a sétáról: 

Foto: Kupovits Andrea




2020. augusztus 14., péntek

Lenyugvóban

Mostanában, ha Dézivel sétálni megyünk nem lót-fut boldogan előre, fülei vége hegyét mókásan lobogtatva, hanem jobb esetben a lábam mellett kullog, rosszabb esetben pedig néhány 10 méter után úgy kell nógatni, hogy méltóztassék még néhány lépést tenni előre. 

Megöregedett? Vagy a meleg teszi? Vagy csak nem tetszik neki az úti cél és mórikálja magát? 
Egyik esti sétám helyszínéül a Tétényi-fennsíkot választottam. Már többször bejártuk az elmúlt 12 évben, keresztül-kasul szagolta minden bokrát, majd minden hónapban. 
A nyári hőség ellenére a fennsíkon rengetegen voltak. Szinte még sosem láttam itt ennyi embert egyszerre, és pláne nem ennyi kutyát! Valóságos falkák közlekedtek a mezők közti ösvényeken. A fennsíkot pedig átható vizelet szag lengte körül. Nem volt éppen idillinek mondható. Kutyám eleinte érdeklődve szagolgatta a nyomokat, de amikor észrevette a falkákat, inkább a hátam mögé keveredett és megpróbálta úgy kerülni az állatokat, hogy én mindig közte és a kutyák között legyek. 
Az egyik ösvényen pedig, ahol 3 másik ebet követtünk, gondosan ügyelt arra, hogy a távolság ne csökkenjen közöttünk. Majd egy ponton megállt, visszafelé pislogott az autónk felé, majd kérdőn nézett rám. 
Tulajdonképpen ilyen körülmények között az én kedvem is elment a békés esti sétától. Hazamentünk. 
Ezentúl rövidebb és néptelenebb utakat kell majd választanunk? Talán már nem fog felmászni a legmagasabb kilátópontokra, nem bújik be minden sziklarepedésbe és nem ugrándozik boldogan a patakokban? Elképzelhetetlen!

2019. szeptember 12., csütörtök

Kirobbanó öröm

Sekély, de gyorsan áramló Duna eufórikus állapotba hozta a kutyámat, megrészegedve trappolt a vízben, majd megküzdve az áramlással, hatalmas ugrásokkal száguldott a folyó közepe felé és vissza. 
Persze a fürdés után jól esik egy kis séta a napon. 

2015. június 29., hétfő

A kutyámnak semmi érzéke a fotózáshoz!

Rá kellett jönnöm a címben jelzett megállapításra. A fotók felén a lehető legalkalmatlanabb pillanatban dugja bele a pofácskáját a képbe.

Amikor meredek hegyoldalon mászok felfelé, hátamon az egész felszerelés, kapaszkodom a kövekbe, ő már réges-rég a szikla tetejéről néz rám, ezzel mintegy elállva az utamat. Ilyenkor egy izgatott "Hol a cica?" kérdés szokott segíteni, ekkor ugyanis elindul megkeresni, szabaddá téve az utat előttem.

Néha elege van. Nyüszögve jelzi, hogy pontosan 59-szer járom körbe azt a virágot, szerinte menni kéne. Néha csak megadóan leül az árnyékba, és szabályosan sóhajtozik!

Itt épp szabotálja a fotózást oly módon, hogy egyenes a téma és az objektív közé fekszik! 


Haragudni persze nem lehet rá!




2014. december 9., kedd

Kutyám

A kosarából fülét hegyezve lesi, hogy a másik szobában a farmeremet húzom-e fel, vagy szoknyát? Már a ruha susogásából tudja, hogy van-e esély egy kisebb kalandra. Aztán tágra meredt szemmel figyeli: nyúlok-e vajon a nagy szürke táskámért, amiben a fényképezőgépem van? Halkan odavetem neki: Te is jössz! 
Már ugrál is boldogan, körmei izgatottan kopognak az előszobakövön. Minduntalan belebotlok, egyszer csaknem átesek rajta, míg készülődök. Nem is csodálkozom ezen, így megy ez minden alkalommal. Aztán mégiscsak leültetem a folyosó végiben. Beszédes szemei azt mondják: de azért viszel ugye? Ne hagyj itt! Ugye nem fogsz elfelejteni?
Persze, hogy nem, induljunk! Fütyülök neki, abban a pillanatban a fény sebességével lódul az ajtó felé, előbb kint van, mint én, bár én csak egy lépésnyire állok, kezemben a kilincs.
Aztán a kocsinál erősen elgondolkodik, hogy beugorjon-e a csomagtartóba? Utálja. Többszöri határozott kérés után aztán méltóztatik elfoglalni a helyét, indulhatunk.
Néha hajlandó modellt ülni. Ez a legnehezebb feladat.

Kezdetben komoly probléma volt, hogy lehasaltam valahol, hogy jobb szögből fotózzam a tájat, vagy a virágokat, és Dézi a legnagyobb lelki nyugalommal csücsült éppen a fényképezőgépem elé. Ilyenkor szépen megbeszéltem vele, hogy ez nem annyira jó ötlet, és csodák-csodája! Megértette! Egész ritkán mászik csak bele így a képbe. Arra viszont nagyon nehéz rávenni, hogy egy adott helyen maradjon, amíg elkészülök a beállításokkal, és a képpel.
Sokszor együtt csodáljuk a tájat

Néha elveszíti a türelmét, és elbóklászik. Itt épp megrészegült a nagy tértől, és körbefutotta a mezőt. Kifáradva tért vissza.

Persze mindig ő az első a csúcson!


Nem szédíti a mély


Vannak helyek azonban, ahol nehéz közlekedni. Ilyenkor mindig a közelembe marad, és kérőn néz rám: Ugye segítesz? Muszáj erre?

Néha ki sem látszik a fűből. Ilyenkor nagyokat szökdécselve próbálja felmérni a terepet:merre tovább?


Imádja a vizet.

2013. június 2., vasárnap

Hopp, avagy hogyan vetette magát a kutyám a mélybe?

Az úgy volt, hogy ma egy kora hajnali horrorisztikus időpontban indult a lányom az osztállyal kirándulni. Elkísértem a buszhoz a kutyával együtt, majd gondoltam, hogy ilyenkor még egy lélek sem jár a Budai Várban, ott sétálok a kutyával.
Minden meggyőződés nélkül lőttem is néhány képet, eközben a kutya boldogan kergette a galambokat.
Majd a turulhoz értünk, ahol kíváncsian feltette a tappancsait a vár falára de persze még így sem látott ki.
Majd ugrott egyet, fel a várfalra, de a lendület túl nagy volt, a másik oldalon azonnal le is zuhant. Hatalmasat sikoltottam, lenéztem a mélybe. Óriási szerencsére egy kávézó számára ledeszkázták a helyet úgy 5 méter mélyen, Dézi ott feküdt, és meglepetten pislogott felfelé.

A virág, a lámpa és a sátor közötti lukba esett.
 Aztán talpra állt. Hogy fog visszajutni? Kérdőn nézett rám, én meg rémülten rá. Végül oldalról kerülve megtaláltam a kávézó bejáratát, ahol már várt a kutya. Remegve bújtunk össze. A lába egy helyen erősen lehorzsolódott, és egy kicsit sántított is. De saját lábán ballagott a kocsihoz vissza, igaz egyetlen galambot sem kergetett meg útközben. Otthon rendesen belakmározott. Most piheni fáradalmait. Az orvos szerint sincs semmi baja.