Álmomban gyerekkorom házának kertjéből jöttem ki éppen a lépcsőkön, egy fák alkotta alagúton keresztül. Bal oldalon előttem egy fura alak ült, akiről tudtam, hogy az egyik diákom. Kezével határozott mozdulatokat tett, én pedig váratlanul hatalmasat szaltóztam a levegőben. Leültem és odajött hozzám a diákom is. Valahogy éreztem, hogy nincs egyedül, többen is voltak, fekete ruhában, arcukra fehér jelek voltak festve, olyanok voltak, mint a túlvilági szellemek. Megkérdeztem tőlük, hogy "Ugye ti irányítottátok a szaltómat a kezetekkel?" Erősen csodálkoztak ezen, majd egyszer csak előttem ült egy kutya. Szőr nélküli, foltos jószág volt, és akkor puhán és finoman megérintett a bal lábával, és én a szemébe néztem és döbbentem kiabáltam: hiszen ez a Dézi! Sírtam és öleltem, s az érzés annyira erős volt, nem lehetett elviselni, és ebben a pillanatban felébredtem.
Menu
- Főoldal
- Hódoland
- Top 10
-
Barangolások belföldön
- Rövid, könnyed túrák szerte az országban
- Budaörsi Kopárok
- Beliczay-sziget
- Budai-hegyek gyöngyszemei
- Velencei-tó és környéke
- Pilis és a Visegrádi-hegység
- Vadregényes Börzsöny
- Barangolások a Balaton-felvidéken
- A Tisza-tótól Hortobágyig
- Szárazon és vízen a Duna mentén
- Bakonyi bóklászó
- Mátra, Cserhát és Karancs-medves
- Őrség
- Vértes és a Gerecse
- Zemplén, Tokaj-hegyalja, Bodrogzug
- Bükk és a Bükkalja
- Zselic, Mecsek és a Villányi-hegység
- Éves túra összefoglalók
- Gombák
-
Amiről a fák mesélnek
- Amiről a fák mesélnek
- A fák titkos élete - magoncok
- A fák titkos élete - erdei szuperorganizmus
- A fák titkos élete: magányosan a tömegben
- Fákba szorulva
- Fákba szorulva II
- Normafa cseresznyefája
- Gyökerek
- Erdő
- Erdők, fák
- Fatörzsek I.
- Fatörzsek II.
- Fatörzsek III.
- Fatörzsek IV.
- Fatörzsek V.
- Fatörzsek VI.
- A pörbölyi titán
- Magyarország legöregebb fája
- Fák
- Erdő alulnézetből
- Fekete-fehér tájképek és egyebek
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Dézi. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Dézi. Összes bejegyzés megjelenítése
2021. október 16., szombat
2020. augusztus 14., péntek
Lenyugvóban
Mostanában, ha Dézivel sétálni megyünk nem lót-fut boldogan előre, fülei vége hegyét mókásan lobogtatva, hanem jobb esetben a lábam mellett kullog, rosszabb esetben pedig néhány 10 méter után úgy kell nógatni, hogy méltóztassék még néhány lépést tenni előre.
Megöregedett? Vagy a meleg teszi? Vagy csak nem tetszik neki az úti cél és mórikálja magát?
Egyik esti sétám helyszínéül a Tétényi-fennsíkot választottam. Már többször bejártuk az elmúlt 12 évben, keresztül-kasul szagolta minden bokrát, majd minden hónapban.
A nyári hőség ellenére a fennsíkon rengetegen voltak. Szinte még sosem láttam itt ennyi embert egyszerre, és pláne nem ennyi kutyát! Valóságos falkák közlekedtek a mezők közti ösvényeken. A fennsíkot pedig átható vizelet szag lengte körül. Nem volt éppen idillinek mondható. Kutyám eleinte érdeklődve szagolgatta a nyomokat, de amikor észrevette a falkákat, inkább a hátam mögé keveredett és megpróbálta úgy kerülni az állatokat, hogy én mindig közte és a kutyák között legyek.
Az egyik ösvényen pedig, ahol 3 másik ebet követtünk, gondosan ügyelt arra, hogy a távolság ne csökkenjen közöttünk. Majd egy ponton megállt, visszafelé pislogott az autónk felé, majd kérdőn nézett rám.
Tulajdonképpen ilyen körülmények között az én kedvem is elment a békés esti sétától. Hazamentünk.
Ezentúl rövidebb és néptelenebb utakat kell majd választanunk? Talán már nem fog felmászni a legmagasabb kilátópontokra, nem bújik be minden sziklarepedésbe és nem ugrándozik boldogan a patakokban? Elképzelhetetlen!
2020. március 21., szombat
Virágok százszorszéppel
Miért százszorszéppel? Mert pontosan ezt jelenti a kutyám neve: Dézi (Dasy).
Mostanában végitrollkodja a virágfotózást. Már-már azt kell hinnem, szándékosan dugja orrocskáját, vagy a fülét a képbe.
Pár évvel ezelőtt, még kölyökként rendszeresen befeküdt az objektív elé. Jó pár órámba került anno, mire elmagyaráztam neki, mit is várok tőle. Aztán évekig belenyugodva ücsörgött mellettem, amíg én a fűben hasaltam.
Az árnyékban először észre sem vettem...
Méltó vetélytársra talált a gombák fotózásakor!
Az árnyékban először észre sem vettem...
Méltó vetélytársra talált a gombák fotózásakor!
Most azonban taktikát váltott: látszólag leül a hátam mögött, majd mire minden fűszálat elrendezek és bebújok a gép keresőjébe, elősettenkedik, és épp a kritikus pillanatban kerül valamelyik alkatrésze a látótérebe.
2019. szeptember 12., csütörtök
Kirobbanó öröm
Sekély, de gyorsan áramló Duna eufórikus állapotba hozta a kutyámat, megrészegedve trappolt a vízben, majd megküzdve az áramlással, hatalmas ugrásokkal száguldott a folyó közepe felé és vissza.
Persze a fürdés után jól esik egy kis séta a napon.
2014. december 9., kedd
Kutyám
A kosarából fülét hegyezve lesi, hogy a másik szobában a farmeremet húzom-e fel, vagy szoknyát? Már a ruha susogásából tudja, hogy van-e esély egy kisebb kalandra. Aztán tágra meredt szemmel figyeli: nyúlok-e vajon a nagy szürke táskámért, amiben a fényképezőgépem van? Halkan odavetem neki: Te is jössz!
Már ugrál is boldogan, körmei izgatottan kopognak az előszobakövön. Minduntalan belebotlok, egyszer csaknem átesek rajta, míg készülődök. Nem is csodálkozom ezen, így megy ez minden alkalommal. Aztán mégiscsak leültetem a folyosó végiben. Beszédes szemei azt mondják: de azért viszel ugye? Ne hagyj itt! Ugye nem fogsz elfelejteni?
Persze, hogy nem, induljunk! Fütyülök neki, abban a pillanatban a fény sebességével lódul az ajtó felé, előbb kint van, mint én, bár én csak egy lépésnyire állok, kezemben a kilincs.
Aztán a kocsinál erősen elgondolkodik, hogy beugorjon-e a csomagtartóba? Utálja. Többszöri határozott kérés után aztán méltóztatik elfoglalni a helyét, indulhatunk.
![]() |
| Néha hajlandó modellt ülni. Ez a legnehezebb feladat. |
Kezdetben komoly probléma volt, hogy lehasaltam valahol, hogy jobb szögből fotózzam a tájat, vagy a virágokat, és Dézi a legnagyobb lelki nyugalommal csücsült éppen a fényképezőgépem elé. Ilyenkor szépen megbeszéltem vele, hogy ez nem annyira jó ötlet, és csodák-csodája! Megértette! Egész ritkán mászik csak bele így a képbe. Arra viszont nagyon nehéz rávenni, hogy egy adott helyen maradjon, amíg elkészülök a beállításokkal, és a képpel.

![]() |
| Sokszor együtt csodáljuk a tájat |
![]() |
| Néha elveszíti a türelmét, és elbóklászik. Itt épp megrészegült a nagy tértől, és körbefutotta a mezőt. Kifáradva tért vissza. |
![]() |
| Persze mindig ő az első a csúcson! |
![]() |
| Nem szédíti a mély |
![]() |
| Vannak helyek azonban, ahol nehéz közlekedni. Ilyenkor mindig a közelembe marad, és kérőn néz rám: Ugye segítesz? Muszáj erre? |
![]() |
| Néha ki sem látszik a fűből. Ilyenkor nagyokat szökdécselve próbálja felmérni a terepet:merre tovább? |
![]() |
| Imádja a vizet. |
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)















